Elbląska Spółdzielnia Socjalna Wehikuł Czasu - Wikingowie, Słowianie, Bałtowie
(miejsce nr 1 na mapie)
ul. Kochanowskiego 6/3, 82-300 Elbląg
Zapraszamy na imprezy integracyjne w oprawie historycznej; pośród wikingów, Słowian i Bałtów. Prezentujemy walki i uzbrojenie. Uczymy sztuki fechtunku. Organizujemy pokazy edukacyjne dla przedszkoli, szkół, kolonii i itp. Nie skąpimy strawy. Do dyspozycji gości - kuchnia średniowieczna, wspólne przygotowywanie i konsumpcja. Korzystamy z produktów dostępnych w średniowieczu. Używamy sprzętów rodem z epoki. Prezentujemy stanowiska rzemieślnicze i warsztaty rzemiosł dawnych, gry i zabawy średniowieczne, przewodnictwo i gawędy.
Alicja Wyszyńska (Fundacja 'REKOSTORY')
(miejsce nr 2 na mapie)
województwo warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie
Nie zgubisz się z nami w Krainie Kanału Elbląskiego. Poprowadzimy Cię, w zależności od Twojego wyboru, w języku polskim i angielskim. Poznasz życie dawnych mieszkańców tych terenów. Wysłuchasz intrygujących opowieści, których pewnie nie znałeś. Przewodnik w stroju historycznym urozmaici dzieciom zwiedzanie zagadkami i grami. Na nudę nie będzie ani miejsca, ani czasu. Pomożemy zorganizować noclegi, wyżywienie, przejazdy i wstęp do obiektów w granicach naszej Krainy.
Stowarzyszenie Mieszkanców Wsi: Oleśno wieś z pomysłem
(miejsce nr 3 na mapie)
Oleśno 14, 82-335 Gronowo Elbląskie
www.facebook.com/naszeolesno
Zapraszamy do naszego Oleśna. Tu na pewno nie będziesz się nudzić. W naszej ofercie mamy: warsztaty kulinarne (pierogarskie, ciastkarskie, serowarskie), artystyczne (kowalskie, ekotwórcze, ceramiczne, malarskie/rzeźbiarskie, papieroplastykę), rękodzielnicze (wełniane, hafciarskie, tkackie). Zapraszamy na spotkania z przeszłością w Stodolarni oraz spotkania z przyrodą najbliższej okolicy z przewodnikiem turystycznym.
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi 'Aniołowo'
(miejsce nr 4 na mapie)
Aniołowo 7, 14-400 Pasłęk
www.naszeaniolowo.pl
Odkryj magiczne piękno wioski aniołów. Aniołowo jest wioską z tarasowym położeniem nad potokiem. Aniołów jest tutaj nie mniej niż aniołowian. Spotkasz je wszędzie. Niektóre są wcielone w mieszkających tu ludzi, inne - zaklęte w drewniane rzeźby. Jeszcze inne unoszą się dookoła, i tylko niektórzy je widzą. Poczuj duszę tego miejsca. Skosztuj „ruchańców” i uwodzicielskich przysmaków. Zanotuj w pamięci sentencje niebiańskie na każdy dzień tygodnia, zabierz własnoręcznie wykonaną postać anioła i przeżyj dreszcz emocji za sprawą teatru ognia. Zamieszkaj w jednym z miejscowych gospodarstw agroturystycznych, upiecz własny chleb, przyłącz się do zgranej, spójnej społeczności.
Gospodarstwo agroturystyczne 'Anielska Dolina'
(miejsce nr 5 na mapie)
Aniołowo 34, 14-400 Pasłęk
Wypoczynek na skrawku ziemi w wiosce tematycznej. Poczuj się jak członek rodziny w zżytej społeczności lokalnej. Poznaj niebiańskie smaki miejscowych potraw. Weź udział w warsztatach. Możesz upiec chleb, posiedzieć przy ognisku, przemierzyć okolicę wzdłuż i wszerz. Skorzystaj z diabelskich atrakcji – niespodzianek, o których nigdy nie zapomnisz.
Gospodarstwo agroturystyczne 'Raj u Dany'
(miejsce nr 6 na mapie)
Aniołowo 18, 14-400 Pasłęk
Zapraszamy do tętniącego życiem gospodarstwa, skąd płynie rzeka mleka. Nabierz sił, odpoczywając na łonie przyrody lub relaksując się z brzuchem pełnym wiejskich przysmaków. Najlepiej pod gruszą albo na łące. Odkryj skarby wiejskiego życia, jakich nigdzie indziej nie spotkasz. Poznaj mikroświat wiejskiej społeczności. A przy okazji poznaj piękno okolicy, wędrując po Wysoczyźnie Elbląskiej, odbywając rejs po Kanale Elbląskim, zbierając grzyby i łowiąc ryby.
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej 'Kuźnia Pruska'
(miejsce nr 7 na mapie)
powiat elbląski
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Pasłęka. Weź udział w historycznej grze miejskiej. Aktywnie spędzisz wolny czas, poznając uroki naszego zabytkowego miasta, jego mało znaną historię i dawne stroje. W sierpniu zapraszamy na coroczny Jarmark św. Bartłomieja. W czasie imprezy kupisz produkty regionalne i wyroby rękodzielnicze. Niechaj Cię nie ominą gry i zabawy plebejskie, pojedynki rycerzy, sceny historyczne czy warsztaty rękodzieła. W naszej ofercie znajdziesz warsztaty szczudlarskie, łucznicze, sztuki fechtunku.
Apartamenty Kamienica Paweł Chomnicki
(miejsce nr 8 na mapie)
ul. Dąbrowskiego 5, 14-400 Pasłęk
www. kamienicapaslek.com
Zapraszamy na nocleg w zabytkowej kamienicy w centrum historycznego Pasłęka. Do dyspozycji gości są trzy dwupokojowe apartamenty dla 2-4 osób i jeden pokój na poddaszu dla 2 osób. Wspólne są świetlica i aneks kuchenny. Stąd można wyruszyć zarówno na wycieczkę szlakiem wodnym po Kanale Elbląskim, jak i po osobliwościach całej Krainy Kanału Elbląskiego.
GoodTimeCzarter
(miejsce nr 9 na mapie)
ul. Cicha 4, 14-400 Pasłęk
www.goodtimeczarter.pl
Zapraszamy na pokłady barek turystycznych. Po krótkim przeszkoleniu na wyprawę po Kanale Elbląskim może się wybrać do 10 osób (bez patentu). Samodzielny rejs po wodach Naszego regionu to niezapomniana przygoda. Wyruszysz na spotkanie z dziewiczą naturą, z ciszą i spokojem. Emocje towarzyszące przechodzeniu pochylni zostają na długo po wodnym wypadzie. Łodzie są wyposażone w ogrzewanie, kuchenki gazowe, zastawę, środki ratunkowe, mapy i wiele innych drobiazgów ułatwiających życie na wodzie. Pomagamy zaplanować trasę, opowiemy o regionie i miejscach wartych odwiedzenia. W razie potrzeby wesprzemy obecnością sternika.
Weronika Żukowska „Cicha Woda'
(miejsce nr 10 na mapie)
Kupin 9, 14-400 Pasłęk
www. agro-paslek.superturystyka.pl
Cicha Woda w Kupinie k. Pasłęka to miejsce, gdzie spędzisz atrakcyjny urlop. Zapewniamy pokoje z łazienkami i domowe jedzenie - dobre jak nigdzie indziej. Pobyt w naszym zajeździe jest jak rejs dla ludzi zmęczonych miejskim gwarem i szukających świętego spokoju. Małe urwisy się nie zanudza i są mile widziane. Bez ograniczeń można tu czerpać z pięknych widoków z lasami, stawami, rzeczką i wzgórkami. Niedaleko stąd do perły naszych okolic – Kanału Elbląskiego, zabytków Pasłęka, Elbląga, Malborka.
Bistro Ślimaka – mini zoo „Snails Garden”
(miejsce nr 11 na mapie)
Krasin 16a, 14-400 Pasłęk
www.bistroslimaka.pl
Zapraszamy do odwiedzenia ślimaczej farmy Snails Garden. Doznacie nowych wrażeń kulinarnych za sprawą ślimaków z Krainy Kanału Elbląskiego. Potrawy przyrządzamy według naszych autorskich receptur, których książkowy zbiór został bardzo wysoko oceniony w kulinarnym świecie. W sercu farmy znajdziecie dom w kształcie ślimaka, gdzie ściany wykonano z gliny i słomy. Panie i Panów zachęcamy do poddania się zabiegom kosmetycznym z użyciem zbawiennych ślimaczych produktów i zakupu wyjątkowych kremów.
Zajazd pod Kłobukiem
(miejsce nr 12 na mapie)
ul. Zamkowa 11, 14-330 Małdyty
www.klobuk.pl
Zapraszamy do zabytkowego pałacyku związanego z „Oberlandem”. W latach 40 XIX w. mieszkał tu i pracował inż. Georg Jacob Steenke – budowniczy Kanału Elbląskiego. Prowadzimy regionalną restaurację i hotelik. Restauracja kusi daniami kuchni warmińskiej i oberlandzkiej, opartymi na sezonowych produktach od lokalnych dostawców. Na miejscu urządziliśmy sklepik z miejscowymi produktami i pamiątkami. Zarezerwuj nocleg w pokoju Steenkego i obejrzyj wystawę poświęconą jego pamięci. Do dyspozycji gości jest wypożyczalnia rowerów i kajaków; jacht motorowy.
Dworek Sople
(miejsce nr 13 na mapie)
Sople 17, 14-330 Małdyty
www.dworeksople.pl
Chcesz odpocząć od zgiełku i pędu życia, wyłączyć telefon, komputer, telewizor przyjedź do nas. W zaciszu XIX dworku i parku, w pobliżu jeziora Ruda Woda poczytasz książkę lub popływasz. Odwiedzisz świat ślimaka, w którym poddasz się zabiegom kosmetycznym z użyciem śluzu ślimaka. Możesz wziąć udział w przygotowywaniu regionalnych potraw. Oferujemy noclegi i wyżywienie, grę w Bingo, warsztaty i szkolenia, sesję fotograficzną, opiekę animatora.
Mazurskie Chatki Monika Szymańska i Szymland Marcin Szymański
(miejsce nr 14 na mapie)
Majdany Wielkie 1/2, 14-140 Miłomłyn
www.mazurskiechatki.com
Mazurskie Chatki to kompleks nowych domków wypoczynkowych położonych w malowniczej okolicy nieopodal Miłomłyna. Chatki powstały w otoczeniu jezior, pól i lasów, by stać się miejscem udanego wypoczynku. Polecamy Chatki na wakacyjne urlopy, weekendowe pobyty i okolicznościowe/biznesowe spotkania. Oferujemy 6 domków letniskowych sześcioosobowych usytuowanych na dwóch przestronnych działkach w miejscowościach Skarpa i Szymonówko w odległości 200 m od Jeziora Jaśkowskiego i Ruda Woda.
Mazurskie Klimaty
(miejsce nr 15 na mapie)
Gmina Miłomłyn: Miłomłyn, Skarpa
telefon: 698494580
www.mazurskieklimaty.com
MAZURSKI ZAKĄTEK MIŁOMŁYN - domek z bezpośrednim dostępem do jeziora i własnym pomostem. MAZURSKI ZAKĄTEK SKARPA - domek nad jeziorem z dużym pomostem. Jeżeli szukasz wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku oraz szarej codzienności połączonego z atrakcjami turystycznymi, zawitałeś do idealnego miejsca. Oferujemy 2 domki letniskowe położone nad jeziorem w okolicy otoczonej pięknymi lasami. Naszym gościom udostępniamy łódki, kajaki, rower wodny, rowery turystyczne, sprzęt plażowy, place zabaw, boisko oraz miejsce na ognisko. Domki znajdują się na terenach obszarów uzdrowiskowych.
Przystań na Wyspie - Miłomłyn
(miejsce nr 16 na mapie)
ul. Rynkowa 3A, 14-140 Miłomłyn
www.przystannawyspie.wordpress.com
Przystań z radością wita gości - podróżników, żeglarzy, kajakarzy, wędrowców i rowerzystów. Świadczymy usługi postoju łodzi. Dysponujemy zapleczem sanitarnym z ciepłym prysznicem i miejscem do zmywania naczyń. U nas uzupełnisz wodę w zbiornikach na jachcie i skorzystasz z energii elektrycznej przy pomoście. Na przystani znajduje się miejsce na ogniska, do wypoczynku i rozbicia namiotu wśród zieleni. Służymy pomocą przy doraźnych naprawach łodzi. Na przystani funkcjonuje wypożyczalnia kajaków i rowerów do wycieczek po okolicy.
Dariusz Kazimierczyk – przewodnik turystyczny
(miejsce nr 17 na mapie)
Miłomłyn i okolice
Pomagam dostrzec wartości historyczne, kulturowe i przyrodnicze w Miłomłynie i okolicy. Usłyszysz historie starsze i całkiem nowe nie tylko związane z moim miastem, ale z każdym miejscem i każdym odcinkiem Kanału Elbląskiego. Jeśli zechcesz, poznasz funkcjonowanie urządzeń i elementów technicznej infrastruktury Kanału.
Gościniec „Pomezania” Anna Włodarska
(miejsce nr 18 na mapie)
Różnowo 11B, 14-240 Susz
www.pomezania.com
Pomezania udostępnia pokoje 2- 5 osobowe z łazienkami. Urządzisz tu wczasy, spotkania; kolonie. Na spotkania integracyjne zapraszamy pod wiatę (154 m2). Naszą specjalnością są dania tradycyjnej kuchni polskiej, regionalnej i innowacyjnej. Doświadczysz atmosfery swobody i dyskrecji. Zorganizujemy rejs po Kanale Elbląskim, wycieczki, warsztaty na miejscu i w okolicy. Goście mają do dyspozycji aneksy kuchenne, dużą jadalnię, salon, pojemną salę; ogród z altanami, kaskadą wodną, grillem, ogniskiem i placem zabaw; rowery.
CHMIELÓWKA Letnisko (Dorota Szulc Zielony Gaj)
(miejsce nr 19 na mapie)
Nowe Chmielówko 1, 14-230 Zalewo (Wielowieś 3, 14-230 Zalewo)
www.chmielowka.pl
CHMIELÓWKA – letnisko z restauracją, przystanią, noclegami Chmielówka leży na malowniczym wysokim brzegu Jezioraka, w centrum Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Zamieszkaj w domku kempingowym o wysokim standardzie albo w jednym z dwupokojowych apartamentów w leśniczówce. Smacznie zjesz w restauracji z tarasem. Chmielówka to wymarzone miejsce dla wędkarzy (z wygodnymi pomostami do połowu). Skorzystaj z łodzi na dalsze wyprawy po Jezioraku. Chmielówka to także przystań dla żeglarzy.
Agro-Finezja Karnity
(miejsce nr 20 na mapie)
Karnity, 14-140 Miłomłyn
Z dumą przywitamy Was w przepięknej okolicy Kanału Iławskiego. Niedaleko, 0,3 km przez dziewicze rozlewiska i bagna, wije się rzeczka Korbajna, wspaniały szlak kajakowy z ciekawym wejściem do Kanału Iławskiego. Niezapomniany krajobraz tworzą podzielone akweduktem Jezioro Karnickie i wieś Ligi. Stąd kanałem dopłyniemy do jeziora Dauby, a następnie przesmykiem do Jezioraka. Tą trasą wodną dotrzemy do Iławy, Miłomłyna i, w stronę Elbląga, na pochylnie. Sporo atrakcji czeka Was na miejscu i wokół naszej 'wyspy'. Do dyspozycji gości są noclegi, łodzie, kajaki, rowery, żaglówka, miła obsługa i niezapomniane imprezy.
Statek pasażerski BURSZTYN
(miejsce nr 21 na mapie)
l. Szosa Elbląska 4, 14-110 Ostróda
www.statkiempotrawie.pl
Przeżyj niezapomniany rejs statkiem BURSZTYN po Kanale Elbląskim. W swojej ofercie mamy godzinne wycieczki. Dodatkowymi atrakcjami każdego rejsu są: zwiedzanie maszynowni pochylni, opowieści kapitana o Kanale Elbląskim.
Wypożyczalnia kajaków 'Słonik' ADS Plus sp. z o.o.
(miejsce nr 22 na mapie)
Tynwałd 87, 14-204 Rudzienice
www.sloniksplywy.pl
Odkryj nieznany świat łąk, lasu, zapachu ziół, krzyku mew, plusk ryb, a woda sama poniesie cię ku nowym, nieznanym miejscom. Zapraszamy firmy, grupy, rodziny i osoby indywidualne. Organizujemy spływy kajakowe. Do wyboru naszych gości – rzeki, kanały i jeziora. Od nich zależy skala trudności i czas spływu. Wypożyczamy kajaki, kanadyjki i inne łodzie. Prowadzimy szkołę wodniactwa i organizujemy szkolenia (u klienta, u nas, w terenie).
Przedsiębiorstwo Turystyczno-Usługowe 'RANCZO WINDYKI' Zenon Marian Pilanc
(miejsce nr 23 na mapie)
Windyki 2, 14-200 Iława
www.ranczowindyki.com.pl
Agroturystyka. Pensjonat położony 6 km od Iławy, nad jeziorem Łabędź. Do zamieszkania jest 8 pokoi z łazienkami. Restauracja, z domowym jedzeniem, pomieści jednocześnie 30 osób. Do dyspozycji gości jest grill, miejsce na ognisko, własna plaża, pomost dla wędkarzy, łódki wiosłowe, boisko do gry w siatkówkę, rowery. Miejsce dzieli od cywilizacji pasmo lasów. Osobliwością Rancza są spokojne konie, wymarzone do nauki jazdy. Dzieci spędzą czas w przyjaznych i bezpiecznych warunkach. Mile widziane zwierzęta domowe – nie trzeba ich zostawiać w domu.
Agroturystyka Bobrowa Chata Elżbieta Nowicka
(miejsce nr 24 na mapie)
Dół 1 C, 14-200 Iława
www.bobrowa.com.pl
Bobrową Chatę znajdziesz w maleńkiej powiślańskiej wsi Dół niedaleko Iławy, nad brzegiem Jeziora Iławskiego. Zamieszkasz w jednym z 6 komfortowych pokoi z łazienkami. Do dyspozycji gości oddajemy prywatną plażę, pomost, altanę z grillem i kominkiem; ogród kwiatowy i warzywny, pawilon ogrodowy, ognisko, rower wodny, łódź wiosłową, rowery. Najbliższa okolica to raj dla wędkarzy, grzybiarzy, wędrowców, wioślarzy, rowerzystów, nawet narciarzy. Z dala od miejskiego zgiełku, w samym środku malowniczego powiślańskiego pejzażu.
Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego NAVICULA
(miejsce nr 25 na mapie)
ul. Zagonowa 5/9, 91-232 Łódź
www.navicula.org.pl
LIPOWY OSTRÓW – ruiny na wyspie. Odwiedź miejsce z zakresu antropologii kultury i znajdź ślady dawnych mieszkańców wyspy Lipowy Ostrów. Uzupełnij wyobraźnią strzępy informacji pochodzących od badaczy miejsca i ze starych dokumentów. Fundamenty ruin gospodarstwa Państwa Schulzów są osnową opowieści o wielkiej miłości. Po wyspie Lipowy Ostrów oprowadzi przewodnik ze Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego „Navicula” w Łodzi.